حلقه شومی بنام ازدواج موقت

 

حلقه شومی بنام ازدواج موقت

در باب اعلام ۵ مزیت ازدواج موقت از دید نمایندگان

و بررسی ان توسط مرکز پژوهش‌های مجلس و تأثیر آن بر تعدیل روابط نامشروع جنسی .

باز خوانی 5 توجیح بدتر از گناه و یا از چاله به چاه افتادن اقایان نماینده ملت در مرکز تصمیم گیری کلان . و ایراد و انتقاد به نظریاتشان

۱ـ به لحاظ مباحث نظری، اسلام دین جاویدان و جهانی است، جاودانگی دین مقتضی آن است که در هر زمان پاسخگوی نیازهای بشر در هر زمینه‌ای باشد.

شکی نیست که یکی از نیازهای طبیعی بشر نیاز جنسی است که به حکم عقل و شرع باید از طریق مشروع (صالح و سازگار با فطرت بشر) به آن پاسخ داده شود.

راه‌های پیشنهادی شرع، ازدواج و ملک یمین است و هر راهی جز این دو از نظر شرع ممنوع است، ملک یمین در این زمان موضوعیت ندارد، پس می‌ماند ازدواج و ازدواج نیز چنانکه گذشت اعم است از دائم و موقت.

پاسخ : تا اینجاش تابعیت از شرع و قانون الهیست و چشم بسته تسلیم .

۲- به دلائل متعددی، امروزه پاسخ به نیاز لجام گسیخته جنسی از طریق ازدواج دائم، با مشکلاتی مواجه است و زمینه این قسم ازدواج به دلیل مخارج سنگین، مهریه سنگین، احساس اسارت زن و مرد به جهت پایبند شدن آنها به خانه و خانواده و سلب آزادی‌های پیش از ازدواج، تقبل هزینه زندگی (نفقه) که با پیدایش فرزندان رو به ازدیاد می‌گذارد نبودن شغل و درآمد کافی به طوری که با درآمد حاصل از یک شیفت کار زندگی نمی‌چرخد، این سنت حسنه کاری سخت شده است. و همه اینها سبب می‌شوند که ازدواج دائم صورت نگیرد و اگر صورت گرفت دوام نیاورد و منجر به طلاق شود.

پس چاره‌ای نیست جز اینکه برای جلوگیری از شیوع روابط جنسی نامشروع و بروز فاجعه طلاق تا فراهم شدن شرایط زندگی و ازدواج دائم به ازدواج موقت روی آورد.

پاسخ :

اولا که توجیهات اورده شده بر اثر سوء مدیریتهای مسئولین کلان کشوریست و احیانا گناهش نیز بگردنشان و احیانا نیز باید خسارت انرا در دادگاهی محکوم و متحمل شوند .

زیرا با وجود همه امکانات رو و زیرزمینی و استعداد و توانمندی وافر ملت ایران , بعلت کج خلقی و  زیاده خواهی جهان گشایی و رهبریت جهان و حمتایتهای ... از برون مرزیان جهت یارگیری منطقه ایی و دها موارد دیگر  ,

قرار نیست که با تصمیماتی ناخردمندانه ملت ایران را از انطرف بام به ورطه نابودی سوق داده و در باتلاق و یا مردابی متعفن  غرق گرد . ( متعاقب توضیحاتش خواهد امد)

3- اکنون که ازدواج دائم مشکل شده است اگر جایگزین صحیحی نداشته باشد نیاز جنسی، افراد را به طرق دیگری از جمله خودارضایی، همجنس‌گرایی، روابط جنسی نامشروع یا زنا و تعدیات جنسی سوق می‌دهد. این شیوه نیز که افراد با روزه گرفتن و ورزش و حتی استفاده از دارو یا عمل جراحی غریزه جنسی خود را کنترل کنند نیز کمتر اتفاق می‌افتد راه خلاصی از همه این عوارض منفی فقط ازدواج موقت است .

پاسخ :

 چشم پدر و پدران ملت ایران (دولتها و حاکمیت ) در ادوار گذشته و حال روشن !! . شما که اینقدر عقلتان میرسد !! تا حالا کجا بودید ؟؟

ایا خواب تشریف داشتید و در مسئولیت حفظ و صیانت از اراء ملت و احمال در انجام وظایف و بکارگیری اهرمهای مناسب , در خواب غفلت فرورفته و همه چیز ملت را بردند خوردندو خراب و بعضا ویران کرده و از هم پاشیدند و و و و ؟؟!!! 

 و حالا به این نتیجه رسیدید که تنها راه نجات استفاده از ازدواج موقت است.؟؟ !!

4        - با فرض رایج شدن ازدواج موقت در شرایط کنونی، علاوه بر آزاد شدن روح انسان از فشارهای جنسی , ازاد شده و افراد آماده خواهند شد برای پرداختن به سایر امورات

پاسخ :

خوب به کلمه اخرش دقت کنید  . پرداختن به سایر امورات !!!!!!

و متاسفانه و صد متاسفانه که منظور از سایر امورات , امورات اجتماعیست

و امورات خانوادگی کم رنگ و کمرنگتر و بعضا بیرنگ خواهد شد!!

5        - با فرض مشکل بودن ازدواج دائم و قابل قبول نبودن ازدواج موقت، آمار افرادی که آمادگی تشکیل زندگی مشترک ندارند و به دلیل تقیدات مذهبی و اخلاقی به راه های انحرافی نیز نمی‌روند و نمی‌توانند به نیازهای جنسی و عاطفی‌شان از طریق مشروع پاسخ گویند، سال به سال افزایش می‌یابد.

پاسخ :

حال باید موشکافنه به تبعات این 5 مورد مذکور با توضیحاتش برای رسیدن به جواب ازدواج موقت , اری  .  پرداخته شود تا از چاله به چاه نیفتیم .

 

و کاش مثل همیشه زود دیر نشود !

و اما !!

برای رسیدن به حصول نتیجه

ابتدا ازدواج موقت و شرایط انرا بنا به احادیث و روایات و قران 

 مورد واکاوی قرار میدهیم .

 

 با توجه فرمایشات امام صادق علیه السلام که فرمودند :

ازدواج موقت صحیح نیست مگر اینکه دوچیز در آن لحاظ شود

یکی مدت معین و دیگری اجرت معین.

و هم چنین در فصل نساء جمله 24      فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ

 فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَریضَةً

پس هر گاه از خانمها بهره جنسی بردید پاداش (مزد ویا اجر

معینه) آنها را به آنها بدهید .

و همچنانکه  در جمله 24 از فصل نساء مشهود است ،

 اسلام ازدواج موقت را تایید               و دو مطلب را از اجزاء

 اصلی عقد موقت دانسته  است یکی زمان بهره مندی ( فما

استمتعتم ) و دیگری میزان اجر ( اجورهن)

 

و در مورد حفظ آلت زنان از همه چیز و همه کس (بجز شوهر)

 نیزمیتوان به آیه ۳۱ نور اشاره کرد

 النور : 31 وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ

 فُرُوجَهُن

 ( به زنان مومنه بگو چشمان خود را فرو گیرند و  فرج ( آلت

 جنسی ) خود را حفظ کنند ) 

و جملات ۲۳ نساء که در باب محدودیت ازدواج با   محرمات نسبى

مادران . دختران .

 خواهران - عمه ها _ خاله ها _ دختران برادر _ دختر خواهر

را معین و جمله  ۲۳۶از فصل بقره  که طلاق را با رعایت پرداخت

 اجر جایز دانسته است

و همه اینها دلالت بر  عقد و طلاق دارد که بنا به دستور خالق

 باید به شرایط خاص خود   بین دونفر  با رضایت جاری گردد .

و حتی این رضایت نیز بنا به اقرار شفاهی و  بزبان فارسی نیز

جاری و بلا اشکال است . چون هدف تفهیم نظر  و نیت  به

همدیگر است .

ولی !!!!!!!!!!!!!!!!!

ایا با توجه به اداب و رسوم و فرهنگ ایرانی از باب بکارت دختر و

یا ایجاد ثبات در زندگی زناشویی و کانون گرم خانواده و  ادامه

روند زنجیره تکامل (هدف خالق) در ازدیاد نسل و رفت امد ازادانه

در مهمانیها و محافل خانوادگی و مهمانیها و  حضور در اجتماع و

یا در همسایگی و دهها موارد دیگر ...

ایا رایج کردن این اقدام ازدواج موقت  با سوء برداشت از اسلام و

قران   در این کشور جایز  است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

که اگر باشد ؟!

1 -  بنا بر منطق عقلایی و اسلامی , هدف از عقد  ایجاد و الزام

تعهد است  که یا بصورت مکتوب بین طرفین  تحریر و امضاء

میشود و یا  فقط به تعهد اخلاقی   طرفین  بسنده کرده و مکفی

 میدانند .

یعنی کسی کسیرا نمیتواند مجبور و یا ملزم به تعهدی کند که

 مورد توافقشان است و هرکسی به زبانی و یا وسیله ای در

اجراری تعهد خود ابراز پایبندی میکند .

و به عبارتی دیگر : از قدیم گفتن : من راض و اون راضی ,

گوربابای ناراضی

حالا این یعنی چی ؟

یعنی اینکه جوانان و بلهوسان و کاسه های داغتر از اش

(مردهای متاهل) با توافق شفاهی و به زبان جاری کردن  جمله

 اول که باد مرد

بگوید :

من طبق سنت رسول الله حاضرا شما را برای مدت  x روز و به

 مبلغ x رال بعقد خود در بیاورم و زن بگوید حاضرم  .

به همدیگر حلال شده و میتوانند با خیالی اسوده در مجامع   ,

حتی نزد پدر و مادر ظاهر و در خلوتی همخوابی کنند .

ایا باور و فرهنگ ما این را می پسندد ؟؟

حال فرض بر اینکه بیاییم کلاه بی غرتی بر سر گذاشته و تا

بناگوش پایین بکشیم که تا بهانه ای باشد که شنیده را نشنیده

و دیده را نادیده پندارم !!

فکر میکنید چه اتفاقی می افتد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایا نتیجه نجات است یا غرق در منجلاب و بی بندباری ؟

 

/ 15 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایمان

با افتخار لینک شدید در پاسخ به نظر اول: دوست من حرفات درسته ولی یه نکته ای که باید بیشتر بهش دقت کنی اینه که(بلاتشبیه) مثله وهابی ها که ایات قرآن رو تیکه تیکه می کنن و بعد هر دلخواه خودشون رو ازش بر می دارن نباش ( بلا تشبیه گفتم ها) دوست من تاریخ رو کامل به یاد بیار، اسرائیل آمریکا با ما چه کارها که نکردند و به مردم ما چه توهین ها که نکردند چه قوانینی که در مجلس خودمان علیه خودمان برای تصویب نبردند( کاپیتولاسیون و ....) بیژن جان اینها اقداماتی نبود که مردم ما به راحتی ازشون بگذرن اگه امسال ما بهشون کم توجه باشیم زیاد بهمون خورده نمیگیرن، چون درک نکردیم ، ولی پدرای ما خوب درک کردن که حتی حاضر شدن جونشون رو برای کوتاهی دست این شیاطین از خاکشون بدن, ما هم فتنه 88 رو درک کردیم و مطمئنا دیگه نخواهیم گذاشت که امسال اون اتفاق بیوفته. اصلا مردم ما برای دوری از اون ها بود که انقلاب کردن ، برای اتکای به خودشون بود که انقلاب کردن اون ها میومدن ثروت ما رو ازمون می گرفتن به مردم ما "وحشی " می گفتن ، به تاریخ ما اهانت می کردن، تا می تونیستن دزدی می کردن ، (عذر می خوام) به ناموس ایرانی تجاوز می کردن بعد با کلی

ایمان

ای کاش اونقد که سنگ دشمنات رو به سینه می زنی سنگ هموطنات رو به سینه میزدی - بگذریم بازهم می گم دوست من ، یه نگاه به کارهای اونها بنداز ببین اونها چیکار می کنن که مردم ما هم در جواب اونها دارن این اقدامات رو انجام میدن، ییییعنی اونها 35 ساله دارن با مسالمت و دوستی ما رو توی دنیا به تمام اعمال غیر بشر دوستانه متهم می کنن و ما حق نداریم از خودمون دفاع کنیم و ایضا حقایق رو داد بزنیم یییییییعنی اونها هواپیمای مسافر بری مارو روی هوا با مسالمت زدن و برای همین بود که به فرمانده صلح طلب اون ناو جنگیشون که دستور شلیک رو صادر کرد ، مدال شجاعت و افتخار داد در مورد ملت سوریه میشه نمونه ای برای دخالت ایران مثال بزنی؟ با مدرک باشه ما هیچ وقت توی این مسائل دخالت نکردیم و نخواهیم کرد که اما همین کشور هایی که شما اسم بردی بارها و بارها به خاک ملت های مختلف حمله کردند و با بهانه های مختلف حقوق اون ها رو ضایع و جیب خودشون رو پر کردن. اگه غیر از اینه بگین؟ چشم انداز ما چه ربطی به دنیا داره ؟ یعنی ما برای آینده مون نمی تونیم تصمیم بگیریم؟ یعنی اگه توی مسابقه ای یکی که نفر آخر بوده بیاد اول بشه ، توی حق دیگران دخالت کرده ؟ مشخص

ایمان

دوست عزیز - بازم میگم تاریخ رو از یاد نبر ؛ اگه ما بعد انقلاب سرمون رو پایین مینداختیم با اون همه حمله ای که از سرتاسر دنیا بهمون میشد که دیگه نمی تونستیم مثل الان سربلند باشیم و اون قدر کتک می خوردیم که تا حالا حلوای انقلاب رو هم خورده بودن یه آبم روش - سفارت توی هر کشوری جزء خاک کشور محسوب میشه؛بله درسته؛ ولی اگه یه مهمون بیاد و بخواد خونتون ت رو آتیش بزنه، از خونه ات می ندازیش بیرون ، این یه امر طبیعی هست و الان خیلی از کشور ها متوجه حرکت 35 سال پیش ما شدن و دارن پیش زمینه های این نوع اقدامات رو آماده می کنند - بازم میگم ما جواب رجز خونی ها رو دادیم . تاریخ رو که نمیشه کم و کاست خوند باید کامل همه چیز رو دید تا قضاوت درست کرد. - ما هیچ وقت مثل کشتیگیر خسته نبودیم و این مثال از پایه رد هست. ملت ما بدون اغراق هیچ وقت تا به حال احساس خستگی نکرده، البته نباید عده معدود رو به کل تعمیم داد. همیشه یه عده بودن که کلا ساز مخالف میزنن و هنوز به "ما می توانیم" اعتقاد ندارند چون خودشون رو باور نکردند - چطوره که شما می تونی به دشمنانی ما اجازه کارشکنی های بزرگ رو تو سطح دنیا علیه ما بدی ولی مردم و هموطنای

ایمان

من جواب سوال های شما رو میدم ولی کمتر از شما جواب سوال می بینم و به جاش سوال طرح میکنی که در اخلاق مناظره نمی گنجه برادر - حضور ما در سوریه بنا به درخواست ارتش سوریه بوده و ما برای مشاوره و آموزش به اونجا رفتیم و بعد که تعداد تروریست ها بیشتر شد و به نیروی سوری بیشتری نیاز بود، به دلیل تجربه کم سربازان سوریه و تلفات زیاد اجازه ورود تعدادی ایرانی رو تحت عنوان مدافعان حرم دادن که همین طور که از اخبار و آمار مشخصه بسیار محدود هست. شما اگه آمار تروریست هایی رو که از دیگر کشور های اومدن ببینی( توی خبر گزاری ها هست) متوجه خواهی شد که تعداد ایرانی در مقابل اون ها بسیار کم بود بسیااااااااار دولت رسمی و مردمی سوریه بارها از ایران به خاطر کمکهاش تقدیر و تشکر کرده، مردم سوریه توی شبکه های اجتماعی که همه ما می تونیم ببینیمشون بار ها برای مردم ایران صفحه های تشکر با طرفداران بسیار زیاد راه اندازی کردن که هنوز هم فعال هستن اما غربی ها بارها سوریه به جنگ تهدید کردند و بار های اونها تحریم کردند و بارها و بارها وبارها به تروریست ها علیه سوریه کمک های مالی و نظامی و اطلاعاتی و تسلیحاتی داده اند. چرا شما این اقدامات اونها رو

ایمان

یه سوال شما انقلاب رو قبول داری یا نه ؟ هیچ مدرکی برای حرفای شما نیست اونها هیچ وقت غیر مخالفت با انقلاب ما رو اعلام نکرده اند که اگر این طوری بود ، تمامی دشمنی های بعد رو چطور می خوای توجیح بکنی ؟ امام خمینی ره تمام صحبت های خودش رو که یه شبه نگفت ، چند سال اون ها رو بلند فریاد زد و مردم رو آگاه کرد و ملت لبیک گفتن و بخاطرش حتی جون دادن غیر از اینه؟ - هیچ گاه و با هیچ مدرکی نمی تونی این حرفای خودت رو ثابت کنی، دوست اسیر رسانه های دشمن نشو، هیچگاه امام برای کشور های همسایه شاخ و شونه نکشیده و برای تولیت مقابر متبرکه ادعایی نداشته و هیچ سخنی از فتح مکه به میان نیامده بود شما گروه های افراطی مثل مجاهدین خلق و امثالهم رو با مردم گره نزن این ها حرف های بدون مدرک بارها توسط بنگاه های دروغ پراکنی دشمن مردم فریاد زده شده و متاسفانه برخی های اونها رو باور کرده اند. از شما بعید بود این حرف ها رو بزنی آقا بیژن ؟ موضع شما در مورد سفارت هم بسیار دون شخصیت شما و مخاطبین است. دوست من حتی بزرگ ترین سیاست مداران دنیا نیز روی این اقدام صحه گذاشته و اون رو تایید کردند. می تونی یه مقدار جستجو کنی و متوجه بشی

ایمان

- در باب خستگی ، من در مورد چیزی که شما نوشتی صحبت کردم و نه منظوری که تازه توضیح دادی ، به نظرم این توضیحات در کلمه خستگی نمی گنجه و باید واژه دیگه ای رو استفاده کنی - خیلی برام جالبه که برای ظالم هم حق اعتراض قائل هستی حرفت خیلی گنگ و بی سر و ته بود و معنای خاصی ازش برداشت نمیشه -شاید شما اشتباه می کنی ، تاریخ چیزی نیست که غیر غربی ها که بارها تحریف هاشون اثبات شده، شخص دیگه ای بتونه عوضش کنه. من هم به استناد تاریخ صحبت کردم نه مستند ها BBC و مقاله های اپوزیسیون که هر کدوم اون یکی رو نقض می کنه - در باب تحمل درد و رنج این مسائل بسیار طبیعیه همه آدمها عادل نیستن و گاهی اوقات این افرادی که به بقیه ظلم های کوچک و بزرگ می کنند که پست منم می خوره، جالبه که بدونی من حتی در دوران خدمت وظیفه هم جلوی فرمانده گروهان آموزشی به خاطر اینکه یکی از سربازها رو زد وایسامدم و توی دادگاه هم حقیقت رو گفتم. مشکل اینجاست که ما خودمون خراب کاری می کنیم و پای بقیه می ذاریم اگه همه پای حق خودشون قانونی وایسن هیچ مشکلی پیش نمیاد . اون افرادی هم که این مشکلات رو به دولت و حکومت نسبت میدن ، افرادی کم جنبه و بدون صبر و حوضله هستن چ

ایمان

مطمئنم دنیا بدون کلانتر هم سرپا خواهد بود و هیچ اتفاق خاصی برای مردم نمیوفته

ایمان

- شما باز هم به جای جواب به سوال های من به اظهار برداشت های شخصی از جملات دیگران کردید. - آقای بروجردی می تونه خیلی حرف ها رو بزنه که لزوما صحبت هاش رو نمیشه به نظام و مجلس و دولت و مردم تعمیم داد. - ایشون گفتن «منافع ایران» شما برداشت کردین «منافع مادی »، شما آزادین هر برداشتی داشته باشین، من فکر می کنم چون حکومت ما جمهوری اسلامی ایرانه پس وقتی صحبت از منافع باشه هم مردم، هم اسلام و هم ایران صاحب نفع خواهند بود. - اینکه چه کسی در کجا و به چه نامی چیکار می کنه به خودش مربوطه ، دوست من در اسلام نیت مهمه، و خداوند قادر به ما قوه عقل رو داده که موجب تمییز ما با حیوان می شود، شما باید فکر کنید که چه کسی بر حقه ، زمانی که بعد از تفکر و تدبر با ادله ای که در دسترس شما بود، و با توجه به فهم و ادراک شما به نتیجه ای رسیدید ؛ حجت بر شما تمام شده. هر نتیجه ای که داشته باشه مهم نیست. شما در پیشگاه خدا سربلندین چون خودش گفته " لا یکلف الله نفسا الا وسعها". در زمان حال هم فکر نمیکنم که برای کسی سخت باشه فهمیدن اینکه آیا داعش و القاعده و امثال اونها که به راحتی مردم رو می کشند و برای لذت خو

ایمان

دوست من می خوام صریح جواب بدم برای افرادی که هنوز به خود باوری نرسیدن و قدرت خودشون رو قبول ندارن و اسیر دام تبلیغاتی دشمن شدن که اون هابه قدری قدرت دارن که هیچ کس نمی تونه مقابلشون مقاومت کنه؛ برای این افراد حرف شما درسته اما در مقابل، کسانی که باور دارن که خواستن توانستنه ، این کار نشدنی نیست. درضمن توی آمریکا، کانادا و سویس این دادگاه ها برگزار شده و فیسبوک محکوم به پرداخت جریمه شده، پس کاری غیر قانونی و نشدنی نیست. این فقط به همت ما و حمایت دولتمون بر می گرده.

ساغشکی

به رسم ادب سلام خدمتان عرض میکنم. من خیلی اهل انتقاد در یک کامنت در وبلاگ کسی دیگر نیستم چون واقعا (بلا نسبت شما) اخلاقیات ضعیف است در این وبلاگ نویسهای نامعتبر تازه کار. همین چند روز پیش من یک پیام خصوصی به شخصی که وکیل است دادم و وی علی رغم تاکید من بر خصوصی بودن و اینکه بعد از خواندن پاکش کند باز هم آن منتشر کرد (این پیامم حساس بود حتا میتواند برایم خطراتی به دنبال داشته باشد و هر کس یک جو عقل و شعور دراد میداند نبایست چنین پیام خصوصی را منتشر کند ولی وی در کمال بی اخلاقی این کار را کرد!)! دقت کنید وی وکیل پایه یک است! آری! دنیای مجازی علی رغم مزیتهای بسیارش در امکانات آزادی بیان چنین مشکلاتی هم دارد. ولی پاسخ شما را من در پستهایی که در برای ازدواج موقت داده ام. بگمانم اگر اهل انتقادپذیری باشید نکات شما قابل حل خواهد بود. [گل]