بخشی از مساعدتها و حاتم بخشیهای ایران به ........

بخشی از مساعدتها و حاتم بخشیهای ایران به ........

وام پاکستان

در فروردین ۱۳۸۸ منوچهر متکی، وزیر امور خارجه دولت محمود احمدی نژاد برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی پاکستان، راهی ژاپن شد و در این نشست، جمهوری اسلامی متعهد شد مبلغ ۳۳۰ میلیون دلار به پاکستان کمک کند.

عراق

در جریان سفر محمود احمدی نژاد به اعرق در اسفند ۱۳۸۶ وام یک میلیارد دلاری با بازپرداخت ۴۰ سال به این کشور برای خرید کالا و خدمات ایرانی ارائه گردید. هیچ مذاکره‌ای پیرامون غرامت جنگ هشت ساله عراق علیه ایران صورت نگرفت.

 • در فروردین ۱۳۸۸، حسن کاظمی قمی سفیر دولت محمود احمدی نژاد در عراق اعلام کرد جمهوری اسلامی، یک بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی، ۱۷ مدرسه و یک نیروگاه ۲۵۰ مگاواتی برق در عراق احداث خواهد کرد.
 • در تیرماه ۱۳۹۱، ساخت نیروگاه حیدریه با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات در منطقهٔ الحیدریهٔ نجف آغاز شد که هزینهٔ ساخت آن بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود. ساخت این نیروگاه در حالی صورت می‌گیرد که دولت عراق بابت واردات روزانهٔ برق از ایران بیش از ۵۰۰ میلیون دلار به ایران بدهی دارد و از سوی دیگر وزارت نیروی ایران بیش از پنج هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و سازندگان بخش خصوصی بدهکار است؛:

«ایران یک واحد ۱۶۲ مگاواتی از این نیروگاه را به زائران و اهالی استان‌های کربلا و نجف اهدا می‌کند و ساخت این واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی از نیروگاه الحیدریه نجف با تمام هزینه‌های جانبی آن توسط وزارت نیرو تامین می‌شود.[…] یک واحد گازی دیگر و واحد بخار را عراق از شرکت مپنا خریداری می‌کند.

 تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴

آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های پزشکی به عراق

وزیر بهداشت عراق نیز ضمن تشکر از اعلام همراهی وزارت بهداشت ایران ابراز امیدواری کرد با اتحاد همه گروه‌ها و مردم عراق بزودی ریشه اقدامات تروریستی در این کشور خشکانده خواهد شد.

زمان دریافت خبر: شنبه 7 تیر 1393 ساعت 10:53 کد خبر : 27042753    

۳ محموله کمک های هلال احمر به عراقی ها تحویل شد (منبع : فارس نیوز)سید احمد موسوی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت: بعد از ایجاد بحران در عراق، هلال احمر ایران کمک های بشردوستانه ای برای این منظور در نظر گرفت.

وی افزود: این کمک ها که شامل بسته غذایی، پتو و چادر می شود، روز چهارشنبه به طرف عراقی تحویل داده شد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، این سومین کمک انساندوستانه هلال احمر ایران به عراق طی یک ماه اخیر است.

به گزارش فارس، هفته گذشته نیز هلال احمر عراق از طرف ایرانی خود درخواست 60 هزار بسته غذایی، پتو و بسته درمانی داشت که این محموله نیز تحویلی عراقی ها شده است.

محموله کمک های هلال احمر ایران به عراق، به مدت 2 روز در مرز توقف داشت که در مورد علت این توقف دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: در زمینه محل تحویل کمک ها با طرف عراقی اختلاف نظر داشتیم. 

وی تصریح کرد: عراقی ها انتظار داشتند تا کمک ها را داخل عراق به آنها تحویل دهیم اما ما به دلایل امنیتی و عدم آشنایی رانندگانمان با مسیر مخالف این امر بودیم که نهایتاً هلال احمر عراق این کمک ها را در مرز تحویل گرفت. (اخه انتظار داشتند که بزاریم توی دهنشون )

ارسال محموله غذایی به آوارگان کشور عراق از سوی کمیته امداد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده امور بین الملل کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارسال نخستین محموله غذایی به آوارگان عراق خبر داد و گفت: در نخستین محموله غذایی60 هزار انواع کنسرو برای مهاجران و آوارگان عراقی به کشور عراق ارسال شد.

بگزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،محمد محمدی فرد روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: با تثبیت اوضاع و فروکش کردن التهابات در این منطقه دومین محموله نیز از سوی کمیته امداد برای آوارگان عراقی ارسال خواهد شد.

وی در ادامه گفت:کمیته امداد در۶۰ کشور دنیا نمایندگی دارد و سعی کردیم که از مجموعه ارتباطات خود براساس اتکا به منابع محلی بومی و همچنین توانمندسازی اقتصادی خانواده ها به ویژه از طریق حرفه آموزی و پرداخت وام های اشتغالزایی در حمایت از نیازمندان گام هایی اساسی برداریم .
این معاونت به منظور توانمندسازی افراد نیازمند در کشورهای مختلف اقدام به راه اندازی کارگاه های مختلف کرده است که از جمله آن می توان به ۱۰ کارگاه فعال در رشته های مختلف فنی حرفه ای درکشور تاجیکستان، ۶۰ کارگاه به افغانستان و ۲۰ کارگاه نیز در کومور اشاره کرد.

 

سریلانکا

وام بدون بهره ۱ میلیارد و ۹۵۰ دلاری: در جریان سفر رییس جمهور این کشور به ایران در اردیبهشت ۱۳۸۷ این کشور کمک وامی به ارزش یک میلیارد و نهصد میلیون دلار برای توسعه صنعت نفت و پروژه‌های عمرانی دیگری از جمله ساخت نیروگاه برق-آبی یکصد مگاواتی "اوما اویاً، توسعه ظرفیت تنها پالایشگاه این کشور، توسعه بخش کشاورزی و آبیاری و برای برق‌رسانی به منازل دریافت داشت.

شرایط قرارداد اعلام نشد تنها مدت زمان بازپرداخت آن ۱۰ سال اعلام شد

گفته می‌شود سریلانکا حاضر بود با پرداخت سود ۱۰٪ این وام را دریافت کند، اما در نهایت پس از سفر رئیس جمهور سریلانکا به ایران و با دخالت یکی از سیاست‌مداران ایرانی این وام بدون بهره پرداخت شد و بلافاصله باعث افزایش ارزش پول این کشور شد. گفتنی است ۷۰ درصد نفت این کشور از سوی ایران تأمین می‌شود

 • فروش نسیه نفت و واردات چای: بر اساس توافق طرفین، ایران مبلغ حاصل از فروش نفت به سریلانکا را با تاخیر دریافت خواهد کرد. همچنین در مورد افزایش صادرات چای سریلانکا به ایران توافق شده، به‌طوری‌که از این پس سریلانکا سالیانه ۳۰ هزار تن چای به ایران صادر می‌کند. این میزان برابر ده درصد کل صادرات این کشور به ایران است.
 • وام ۶۵ میلیون دلاری برای برق رسانی به مناطق روستایی آن کشور.

لبنان

به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس خرداد 93 بمناسبت سالروز حمله اسرائیل به لبنان

اولین گروه از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متشکل از تیپ محمد رسول الله(ص) در غروب روز 21 خرداد 1361  (6روز پس از آغاز تجاوز نظامی اسرائیل)وارد دمشق شدند.اما به علت نیاز شدید شیعیان لبنان به آموزش های نظامی و عقیدتی سپاه مأموریت جدیدی یافت تا به عنوان مستشارات نظامی و مربیان آموزش نظامی و عقیدتی وارد صحنه لبنان شود و مردمانشان را برای دفاع از کشور خود آموزش دهد.در پی این تحول مهم، سوریه اجازه داد که اولین واحد از نیروهای سپاه پاسداران به استعداد800نفر مقر خود را در شهرک مرزی(زبدانی)در مرز سوریه با لبنان ترک کردند و در شهر بعلبک لبنان مستقر شوند چندی بعد یک واحد 700نفری به این واحد افزوده شد. علاوه بر شهر بعلبک در شهر هرمل و بسیاری از شهرک ها و روستاهای دشت بقع مستقر شدند.

 

 • کمک صد میلیون دلاری برای تکمیل جاده‌ای درجنوب لبنان
 • کمک ۲۵ میلیون دلاری برای بازسازی جاده در لبنان
 • راه اندازی ستاد کمک به بازسازی پس از جنگ در لبنان

بولیوی

رسانه‌ها اخباری را از توافق برای وام و سرمایه گذاری ایران منتشر کردند گرچه در یکی از اسناد ویکی لیکس که در سال ۲۰۰۸ تنظیم شده به نقل از رئیس کمیته روابط بین الملل مجلس بولیوی آمده است :"ایرانی‌ها گفته‌اند که این کمک‌های بشردوستانه نیست بلکه شرط دارد. هر ریالی که داده می‌شود، حساب می‌شود و باید در عوض جبران شود.

 • سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری: در جریان سفر احمدی نژاد به بولیوی توافقنامه‌هایی به ارزش یک میلیارد دلار برای سرمایه گذاری ایران در آن کشور امضا شد.خبرگزاری آسوشیتدپرس امضای این توافقنامه‌ها را «گشودن کیف پول ملت ایران برای شهروندان بولیوی» توصیف کرد
 • وام ۲۲۵ میلیون دلاری (بطور مشترک با ونزوئلا):این وام برای ساخت کارخانه سیمان مشترکا با ونزوئلا پرداخت شد. خبرگزاریها این وام را از آنجهت دارای انگیزه‌های سیاسی دانستند که کارخانجات سیمان در بولیوی تحت گنترل مخالفان دولت است.
 • مراکز درمانی:ساخت دو درمانگاه در بولیوی توسط هلال احمر ایران. کاردار ایران دربولیوی :«درمانگاه‌های دیگری نیز در سایر مناطق بولیوی برای ارائه خدمات پزشکی به شهروندان کم درآمد ساخته خواهد شد.» وزیر بهداشت بولیوی نیز گفت: «بدین شکل می‌توان خدمات درمانی رایگان در تمام کشور و همچنین به ساکنان مناطق مرزی پرو، برزیل و آرژانتین ارائه داد.
 • شبکه تلوزیونی:رییس جمهور بولیوی گفت که ایران شبکه‌ای تلوزیونی برای سراسر آمریکای لاتین راه اندازی خواهد کرد.

سنت وینست

 • کمک ۷میلیون دلاری: جزیره صدوهفده هزار نفری سنت وینست در آمریکای مرکزی پس از برقراری رابطه با جمهوری اسلامی بلافاصله کمکی به ارزش ۷ میلیون دلار برای ساخت فرودگاه دریافت کرد

افغانستان

 • کمک صد میلیون دلاری: ایران در جریان اجلاس دو روزه کمک به افغانستان متعهد شد که علاوه بر کمک‌های قبلی ۱۰۰ میلیون دلار دیگر برای بازسازی افغانستان کمک کند.
 • تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۸
 • صفحه نخست » سیاست خارجی
 • حامد کرزای رییس جمهوری افغانستان اعلام کرد که کمک های نقدی ایران به دفتر ریاست جمهوری افغانستان مدت ها است که قطع شده است.

  به گزارش عصر ایران به نقل از بی بی سی ،کرزای که روز گذشته در جریان یک کنفرانس خبری د در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره کمک های نقدی سازمان سیا در یک دهه گذشته به دفتر ریاست جمهوری افغانستان سخن می گفت، ضمن تایید این اخبار اظهار داشت که امیدوار است این گونه گزارش ها تاثیری در قطع این کمک های نقدی آمریکا که از نظر کرزای نقش مثبتی در تامین صلح و امنیت در افغانستان داشته است، بازی نکند.

  در مهر ماه 1389 روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از پرداخت کمک های نقدی ایران به رییس دفتر کرزای از سوی سفیر ایران در افغانستان خبر داد .  این خبر از سوی سفارت ایران در کابل تکذیب شد اما  کرزای در واکنش به این خبر ،دریافت کمک از ایران را تاییدو از تهران به دلیل کمک مالی به دفترش قدردانی کرد.

·         کرزای : کمک های نقدی ایران به دفترم قطع شد

 •  

حماس

 • کمک پنجاه میلیون دلاری: در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۰۶ میلادی، منوچهر متکی وزیر خارجه دولت محمود احمدی‌نژاد گفت: «نظام جمهوری اسلامی با الهام از خط و سیره بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و رهنمودهای رهبر انقلاب، حمایت از آرمان فلسطین را در سر لوحه سیاست‌های خارجی خود قرار داده‌است». وی در این کنفرانس، خبر از بخشش پنجاه میلیون دلار به شبه‌نظامیان حرکت مقاومت اسلامی کرد که هم‌اینک کنترل نوار غزه را در اختیار دارند.
 • کمک هفتاد میلیون دلاری: در تاریخ ۶ مارس ۲۰۰۶ میلادی، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در تهران اعلام کرد که «نظام جمهوری اسلامی متعهد شده‌است که به حماس کمک‌های مالی بیشتری بکند تا دولت تشکیلات خودگردان فلسطینی بتواند در مقابل تحریم‌های اقتصادی غرب، مقاومت کند»
 • کمک دویست و پنجاه میلیون دلاری: اسماعیل هنیه پس از بازگشت از تهران به غزه، سفر خود به ایران را «تاریخی و بسیار موفقیت‌آمیز» توصیف کرد. منابع خبری وابسته به حماس، جزئیات کمک ۲۵۰ میلیون دلاری نظام جمهوری اسلامی ایران را برای هزینه‌کردن در این راه‌ها اعلام کردند:

یکصد میلیون دلار برای خرید انواع مایحتاج اساسی برای فلسطینی‌ها،

۶۰ میلیون دلار برای پرداخت مستمری به یک صد هزار کارگر بیکار فلسطینی،

۴۵ میلیون دلار برای پرداخت حقوق کارمندان دولت فلسطینی و تعیین مستمری ماهیانه برای خانواده‌های چند هزار زندانی امنیتی فلسطینی،

۲۰ میلیون دلار برای احداث خانه هائی برای آن شمار از فلسطینی هائی که خانه‌هایشان به دلیل شرکت یکی از اعضای خانواده در عملیات مسلحانه علیه اسرائیل ویران شده،

۱۵ میلیون دلار برای تاسیس خانه‌های فرهنگی و احداث اداراتی که به امور ملی فلسطینی‌ها رسیدگی کند

یک میلیون و هشتصد هزار دلار برای تعیین مستمری برای شماری از ماهی گیران فلسطینی در غزه

 

اکوادور

تامین مالی ساخت دو نیروگاه در اکوادور و همچنین ۴۰ میلیون دلار وام به «شرکت مالی ملی اکوادور

 

کومور

 • احمدی نژاد ضمن سفر به این کشور هفتصدهزار نفری ۲ میلیون دلار به این کشور کمک کرد.
 • ایران ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در این کشور را وعده داد.

کنیا

این کشور نیز مشمول کمک ۱میلیون و پانصد هزار دلاری برای کمک به برنامه کشاورزی در آن کشور شد.

زیمباوه

 • ۲ میلیون دلار کمک مالی برای تکمیل خط مونتاژ تراکتور
 • به گقته وزیر ارتباطات این کشور، پس از از دیدار با سفیر ایران وعده  کمک ۳۹٫۶ میلیون دلاری ایران برای راه اندازی یک ایستگاه رادیویی در زیمبابوه داده شده‌است.

نیکاراگوئه

 • ایران برای حل بحران انرژی در این کشور ۳۵۰ میلیون دلار برای کمک به ساخت نیروگاه برق به این کشور کمک و همچنین ده هزار واحد مسکونی در این کشور احداث خواهد کرد.
 • ۲ میلیون دلار برای تکمیل پروژه‌های کشاورزی و بهداشتی

گامبیا

 • ۲ میلیون دلار برای خرید کشتی صیادی و طرح‌های کشاورزی

تانزانیا

 • ۱٫۵ میلیون دلار برای بخش بهداشتی و درمانی

آلبانی

 • ۱٫۲ میلیون دلار برای تکمیل پروژه‌های درمانی

کنگو

 • ۱٫۵ میلیون دلار برا تکمیل بیمارستان

میانمار

 • ۱ میلیون دلار برای تکمیل پروژه‌های کشاورزی و آبیاری و کشت و صنعت.

اتیوپی

 • ۲۹۰ هزار دلار برای بخش اول دیجیتالی کردن رادیوی این کشور.

تاجیکستان

 • ۵۰۰ هزار دلار برای مطالعه احداث تونل.

کنیا

 • ۱٫۵ میلیون دلار برای بخش‌های کشاورزی، دامپروری و آبیاری
 • به نوشته یک روزنامه کنیایی احمدی نژاد در جریان سفر به آن کشور پیشنهاد ۱۰۶ میلیارد شیلینگی فروش نفت به آن کشور با تخفیف ۱۰٪ را ارائه کرده که مورد قبول دولتمردان آن کشور قرار نگرفته‌است

سوریه

میزان سرمایه گذاری ایران در برنامه اتمی سوریه  بین ۱ تا ۲ میلیارد دلار تخمین زده‌ میشود

 

 • حسین عبداله هیان روز پنج‌شنبه (۲۵ اسفند، 1390) با پرواز یک فروند هواپیمای ماهان ایر که حامل ۴۰ تن کمک‌های دارویی هلال احمر ایران به دمشق ارسال شد

 

تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۰ عصر ایران

به گزارش عصر ایران به نقل از تلویزیون دولتی سوریه نوشت این کمک های غذایی که 30 هزار تن است، در چارچوب کمک های ایران به دولت سوریه برای مقابله با بحران جنگ داخلی این کشور ارایه می شود.

در ماه می سال گذشته میلادی نیز ایران یک وام 3 میلیارد و 600 میلیون دلاری در قالب خط اعتباری به منظور خرید نفت سوریه و نیز حفظ ارزش پول ملی این کشور اختصاص داده بود.

اقتصاد سوریه 3 سال پیش تاکنون به متحدان نزدیک خود از جمله روسیه و ایران متکی است.


عصر ایران کد خبر: ۲۶۹۰۲۷

تاریخ انتشار: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲

رییس بانک مرکزی سوریه در گفتگو با رویترز همچنین گفت: ایران برای کمک به سوریه یک خط اعتباری 1 میلیارد دلاری اختصاص داده که تا کنون بیش از نیمی از این مبلغ به مصرف رسیده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ، ایران بار دیگر به ترکیه به خاطر حمله احتمالی اش به سوریه هشدار داد.
در پیغامی که اخیراً برای مقامات ترکیه ارسال کرده ، هشدار داده است: هرگونه حمله به سوریه با پاسخ تند و شدید ایران مواجه خواهد شد و همچنین توافقنامه دفاعی ایران و سوریه را هم فعال خواهد کرد.

در دسامبر سال 2011 رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای برنامه کمک 5.8 میلیارد دلاری به دولت سوریه را تصویب کرد. بر اساس گزارشات کارشناسان در سال 2012 ایران بیش از 10 میلیارد دلار به رژیم بشار اسد کمک کرده است. در ژانویه سال جاری ایران و سوریه توافق نامه ای را امضاء کردند که بر طبق آن تهران حجم اعتبارات اختصاص داده شده به دمشق را افزایش می دهد. دیروز مقدار این اعتبارات مشخصا اعلام گردید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  علاء الدین بروجردی : حمایت از سوریه کمک به منافع ایران است ( صابر : کدخبر 5595    5/2 /1392

جنوب نیوز : 5/5/91

مجید نامجو (چهارشنبه) پس از دیدار با وزیر برق سوریه در تهران با تاکید بر این‌که

/ 6 نظر / 102 بازدید
ایمان

این مطلب که اعتباری نداری، چون سندش ویکیپدیاس اون مواردی هم که سند داره، از اخباری هست که گاها منبع آگاه گفته و باز هم اعتبار زیادی نمیشه براش قائل بود خوب بود که شما معتبر تر صحبت می کردین. برای نظری که وبلاگم داشتی : خیلی مواضع جالبی داری فک می کنم کلا با هر چیزی در ابتدا با موضع مخالفت برخورد می کنی با این موضع شما پیامبر صلی لله رو مخاطب قرار دادین دوست من بحث بزرگ کردن نیست ، گاهی اوقات برخی صحبت های به روحیه مسلمین کمک می کنه دقیقا مثله همین حدیث برخی دوستان من ازم می پرسیدن که مثلا "اونایی که توی کشورهای آفریقایی هستن باید با شرایطی سخت تر از ما و زمان بیشتر روزه بگیرن که این اصلا عدالت نیست، اونها باید کمتر روزه بگیرن یا مثلا اجازه داده میشد که چندتا لیوان آب هم بخورن یا ......" وقتی این حدیث رو دیدم و بهشون گفتم خیلی خوشحال شدن که فهمیدن عدالت خدای رحمان وسیع بوده و اونها نمی دونستن - در ضمن خدا خیلی مهربون تر اونی هست که توی ذهن شما و منه، این طور که شما میگید با داریم بردگی می کنیم نه بندگی ، شما میگید ما باید طبق دستور یه سری وظایفمون رو انجام بدیم و اگه انجام ندیم مجازاتش رو

ایمان

دوست من با نطقی دارین، اگه دلیلی برای اثبات حرفتون داشتین حتما می گفتین، مثله بقیه حرف ها ، شما به جای ارائه دلیل و سند مدام سعی به کشوندن بحث به سایر موارد داری به لطف خدا این انقلاب این قد ثمره داشته که میشه در همه موارد ازش دفاع کرد، از صحبت هاتون جواب سوال اولم رو گرفتم. دوست عزیز شما شرایط رو بهتر نگاه کنید و به جای بازگو کردن صحبت های BBC و رادیو فردا به واقعیت های دور و ورتون نگاه کنید. بار ها اونها دروغ های همدیگه رو لو دادن برادر من به خودت بیا و از فضای اونها خارج شو مطمئنا اگر من هم مدام توی فضای اونها تنفس کنم به اونها اطمینان کنم و حرفاشون رو حقیقت بدونم و به تاریخ و اطرافم نگاه نکنم و حرفهای هموطنام رو دروغ فرض کنم و حرفای دشمنم رو درست بدونم، مواضعی مثله شما اتخاذ میکنم .

ایمان

شما نگرفتی یه بار دیگه بخون ببین چی گفتم، شما فرضیاتت رو توی حرفای من میزاری ، خب مسلم بودن که نتیجه درستی نمیگیری من دوباره می گم ما هیچ وقت دخالت نکردیم مثله الان که دولت رسمی و مردمی عراق از ما کمک نظامی خواسته ، سوریه هم پارسال همین کمک رو اعلام کرد

شکیب

قابل تامل بود.اما از دادن و کمک کردن چیزی از انسانیت کم نمیشه.

سجادی

دارم ب بچه 4 ماهه ای فکر میکنم ک همین چند روز پیش پدرش رفت ب سوریه تا یی از مدافعای حرم باشه! تا سوریه رو ک یکی از سنگرهای ایرانه حفظ کنن. . تا داعش ولدزنا رو فرزندآمریکا و آل سعوده سرکوب کنن! نمیدونم پدر این طفل 4 ماهه برگرده یا شهید بشه اما دارم ب کسایی فکر میکنم ک پشت سیستمشون در کمال آرامش میشینن و هی غر میزنن و ایراد میگیرنو شبهه وارد میکنن و . . . و یادشون میره که آدمی بعد 50, 60 سال عمر کوتاه و در یک چشم بر هم زدنی گذرش میافته اون دنیا! اخوی! بیرون گود واستادن و سنگ اسلام و در ظاهر ب سینه زدن و از اون ور تخریب دین هنر نیست! امثال این طفلای 4 ماهه زیادن! و یک روز تک تک ماها باید ب اینا هم جواب پس ب یاعلی