ایا مالیات بر ارزش افزوده ظلم به ملت است ؟

ایا مالیات بر ارزش افزوده ظلمیست اشکار و هدایت اهرمهای اجرایی ( وارد و تولید و توذیع کنندگان و دفادتر و مراکز خدماتی) ان به سراشیبی گناه و سقوط به قعر جهنم میباشد ؟؟

 زیرا :

1 - وظیفه اولیه پدر هر خانواده تامین معاش , بهداشت و درمان و مسکن است .

حال اگر قبول کنیم و باور داشته باشیم که دولت  با تمام دارودسته و شاخوبالش پدر ملت است .

و یا ولی , غیم و سرپرست ماترک گذشتگانمان در حفظ و حراست از بار امانات ایتام(ملت) و مسئول تامین حداقل امکانات از اینهمه منابع باز مانده از گذشتگانمان برای افراد تحت تکفل (ملت) است .

جایز نیست که از روزی زمینی و عمری که خداوند بر ما منت نهاده و به رایگان به مخلوق ارزانی فرموده , خلیفه پر مدعای مومنیت ان از فقیر و غنی  , بزرگ و کوچک , روستایی و شهری بابت زنده ماندن و نفس کشیدن و قطره ای اب و لقمه ای نان و وووو , اول درصد مشخصی مالیات (باج و خراج و یا پول زور )   کدخدا (دولت) را بدهد و بعد حق زنده ماندن داشته باشد .

2 – در باب بند مذکور تنها توجیح تصمیم گیران که فقط به دنیای فانی فکر میکنند این است که  کلیه منابع زیر و روی زمینی که از نعمات خداوندیست , یا باید درشو بزاریم و حفظش کنیم برای ایندگان و یا اینکه  در امد انرا در مسیری بهتر سرمایه گذاری کرده تا برای ایندگان حفظ امانت بشه و به اصطلاح دچار بیماری هلندی نشویم !!

که در اینخصوص عین کار ساده لوحان ....... و بیفکران  و دنیا پرستانی رو دارن میکنن که کار  و تلاش میکنند و پول در می اورند تا در بانک استراحت کرده و از سود ماهیانه اش نیز استفاده نمیکنند که هر روز بیشتر و بیشتر شود برای روز مبادا

حالا این روز مبادا چه وقت خواهد بود معلوم نیست !!!!!!!!

و از انجاییکه در طول سالهای گذشته مدیران و مسئولان متفکر ما نشان دادند که   و بریز و بپاش  و از کیسه خلیفه بخشی و یا حاتم طائی بازیشون همیشه خرجشون بیشتر از دخلشونه , در پیشبرد اهداف اقتصادیشان که همانا زاده فکر خلق است  و وحی منزل نیست , در تصویب و تبیین  مالیات بر ارزش افزوده , به اصطلاح همت گماشتند .

3 -  انچه در تصویب این قانون مالیات بر ارزش افزوده مهم و قابل تفکر و تعمق بنظر میرسه  در اجرا و اهرم اجرائی ان است که فقط قشری از جامعه  (وارد کنندگان و تولیدکنندگان و توذیع کنندگان و مراکز و دفاتر خدماتی)  که از جمله اولادان خلف این پدر خانواده اند را مسئولیت اجرایی انرا بعهده دارند .

((گفتیم خلف برای اینکه این فرزندان نه تنها باری بردوش پدر خانواده (دولت) نیستند , بلکه با پرداخت مالیات مشاغل یاری رسان او نیز میباشند))

و در باب اهرمهای اجرائئ

بیچاره ملت ایران !!!!!! که همه به نوعی مصرف کننده اند  و

وارد کننده موظف است از تولید کننده مالیات بر ارزش افزوده بگیرد و اگر او ندهد از مواد اولیه خبری نیست 

تولید کننده   از بنکدار ( عمده فروش) اول مالیات کدخدا را میگیرد و بعد جنس تحویلش میدهد .

بنکدار با توذیع کننده معامله و اول  باج دولت را گرفته و بحسابش واریز میکند و بعد کالا را تحویل میدهد .

و از انجاییکه تا این مرحله کلاها بصورت عمده و فردبه فرد معامله شد . بدبختی از همین جا برای توذیع کنندگان شروع میشود  . زیرا که باید صد قلم را با صد نفر معامله و برای هرنفر توضیح جامع و کاملی , هر نفر را به زبان درک و فهم خودش ارائه نماید.

حال در انجام این ماموریت

الف – دولت (کدخدا) وی را وادار به بیگاری دادن میکند . یعنی بزور انان را وادر میکنند که بعنوان چماقدار کدخدا ار رعایا (مشتریان ) اول مالیاتش را دریافت کنند .

ب – کدخدا میگوید برای من مهم نیست که کالایی را می بخشی , نسیه میدهی , چک یا سفته میگیری , وعده ای داده ای که ماهیانه اقساطش را بگیری وووو ,  بلکه هرمبلغی که معامله کردید , اول مالیات مرا  ولو از جیب مبارک , نقدا بحسابم محسوب و یا واریز نمایید .

ج – هر مشتری که چیزی خریداری و یا پرسی غذا خورده و یا یک شب در جایی ساکن شده و یا اتومبیلش خراب و به تعمیرگاه برده شده و یا لوازمی نیاز داشته ووووو , حتما باید فاکتور صادر و در زیر فاکتور اول نقدا مالیات مرا وصول و بحساب من محسوب و یا واریز نماید . که در صورت عدم صدور فاکتور و یا هرگونه احمال و مسامحه , جریمه ای معادل یک برابر مالیات متعلق به خاطیان تعلق خواهد گرفت ( بند 2 ماده 22 این قانون )

در این مرحله ادمها که عموما روح شیطانی در حواشی و حوالی انان پرسه میزند , انان را تشویق به پایین تر نوشتن فاکتور کرده تا که احیانا مالیات کمتری پرداخت کنند .

ولیکن قانون گذار نیز این مورد را پیش بینی و جریمه ای معادل یک برابر مابه التفاوت مالیات متعلق را برای خاطیان در نظر گرفته . (بند 3 ماده 22)

د -  گرو ه توذیع و خدماتیان موظفند که  در هر فاکتور اطلاعات کامل فروشنده و خریدار (ادرس و کد ملی و پستی) را طبق نمونه فاکتور دارایی تنظیم و همچنین لیست کامل خریدارانیکه در طول ماه خریداری نموده اند و یا احیانا از دادن کد ملی امتناع ورزیدند و ووو را تنظیم و همچون ادم فروشان گزارششانرا به اداره دارایی بدهند , که در صورت هرگونه تخلف و یا تخطی  در عدم گزارش ,جریمه ای معادل 25درصدمالیات متعلق (بند 4 ماده22)

س -  این گروه محجور و محدود و مظلوم موظفند حسابداری استخدام تا کلیه اسناد و مدارک جنبشی و غیر جنبشی که در محیط کار یا فروشگاه انجام شده و یا هر جنبنده ای جنبیده را در دفتری که به مهر و پلمپ دارایی باشد ثبت و سالانه دودستی تحویل دارایی نماید .

و چقدر انتظار احمقانه ایست که کدخدا کوچکترین امکانات تجاری را به انان نداده , انتظار نوکری و دست به سینه گی و ادم فروشی  از انان دارد .

که در صورت عدم وجود این دفتر , جریمه ای معادل 25 درصد مالیات متعلق را نیز به وی تحمیل میکنند (بند 6 ماده 22).

جالب است که اگر کسی خواست که بیگاری ندهد و اهرم احتمالی ظلم و جور نباشد و یا تاب و تحمل این بار سنگین حفظ امانت احتمالی دولت را نداشته باشد وووو  ,  و  برای نوکری بی جیره مواجبی پیش قدم نشده و داوطلبانه برای اجرای ظلم ثبت نام نکرده و نکند , جریمه ای معادل 75 درصد (بند 1 ماده 22) و اگر هر سه ماه گزارش عملگرد و وصول مالیات کدخدا را ندهد , جریمه ای معادل 50 درصد مالیات متعلق به گیس او بار میکنند و حکم اجرا صادر و در صورت عدم تمکین و یا توانایی در پرداخت مال و اموال منقول و غیر منقول او را به مزایده حراج زده و اورا با خاک یکسان میکنند .

سوال مهم از مبهمات :

ایا کسی میتواند بگوید مالیات متعلق چیست؟؟؟

ایا از یک منبع درامدی دوبار میتوان مالیات گرفت؟؟

موضوع مهم :

خاطیان به باز پرداخت مالیاتهای دریافتی در موعد مقرر (پایان هر فصل) و یا افراد جریمه شده در 6 بند مذکور تا زمان پرداخت و تسویه تشخیص ممیزان دارایی , جریمه ای (نزول پول و یا ربا ) 2 درصد در ماه معادل 24 درصد درسال نیز به اصل بدهی  اضافه و از خاطیان دریافت و به حساب خزانه واریز و کل موجودی خزانه را نجس و ماهیانه بصورت حقوق به کارمندان و ذینفعان بیت المال تحویل و انان نیز به لقمه نانی پنیر یا بوقلمون تبدیل و بر سفره خانواده حاضر مینمایند و خود بخوان حدیث مفصل ...............

و در ادامه خواهد امد که :

جرم چیست و مجرم کیست ؟

ایا تابعیت کردن چماقداران  یا نکردنشان شامل جرم و جریمه میشود .

 

/ 1 نظر / 66 بازدید

قبل ازاینکه پیامو بازکنی هرچیزی که ارزو داری ازخدا بخواه نامه را بخون كامل بخونش توروخدا ..................................... ..................................... ..................................... ..................................... ..................................... ..................................... بسم الله الرحمن الرحيم السلام عليكم و رحمة الله و بركاته برای اینکه آرزوهات برآورده شند ایمانتو به خدا ثابت کن با ارسال این پیام به 20تا ازدوستات و20دقیقه بعد ارزوت براورده میشه این شوخی نیست بـسـم الله ـ ا لـعـز يـز - ا لـجـبـا ر - ا لـمـتـكـبّـر - ا لـخـا لـق - ا لـبـا ر ئ - ا لـمـصـو ر - ا لـغـفـا ر - ا لـقـهّـا ر ـ ا لـو هـا ب - ا لـر ز ا ق - ا لـفـتـا ح - ا لـلـطـيـف - ا لـخـبـيـر - ا لـحـلـيـم - ا لـعـظـيـم - ا لـغـفـو ر - ا لـشـكـو ر - ا لـعــلـي - ا لـكـر يـم - ا لـمـجـيـد خطر نکن اینها أسمهای برتر خداست ارسال کن به .....................20 امتحان کن حتی اگه باورنداری